Organizational Structure

  • Director – Luke Jones
  • Management Assistant – Jane Curtis
  • Business Manager – Christy Colucci
    • Accounts Payable – Carmen Palomera
    • Accounts Receivable – Angelica Boyer
  • Assistant Director Living Learning Programs – Kristin Olson
    • Faculty in Residence, Arts & Sciences – Dylan Mikesell
    • Faculty in Residence, Arts & Sciences – Rebecca Robideaux Tiedge
    • Faculty in Residence, College of Business and Economics –  David Hunt
    • Faculty in Residence, STEM Education – Matt Wigglesworth
    • Faculty in Residence, Engineering – Krishna Pakala
    • Faculty in Residence, Leadership and Engagement – Micah Wright
    • Faculty in Residence, Bronco Fit – Nicky O’Reilly
    • Student Program Coordinator – Kim Tucker
  • Assistant Directors for Residential Communities – Julie Robertson and Amanda Rockrohr
    • Lincoln Townhomes Resident Director – Zack Eckerdt
    • University Square Resident Director – Dustin Hunt
    • Towers Resident Director – Jeremy Harper
    • Driscoll, Keiser, Morrison  Resident Director – Holly Kerrigan
    •  Taylor Resident Director – Alec Santos
    • University Suites Resident Director – Jonece Tallant
    • Chaffee Resident Director – Vacant
    • Sawtooth Resident Director – Vacant
    • Honors College Resident Director – Ryan Vilfer
    • Coordinator for Residential Leadership – Evan Oglevie
      • Student Program Coordinators – RHA/NRHH
  • Associate Director of Housing Operations -Adam Apperson
    • Manager for Apts, Conference and Guest Housing – Shannon Davidson
    • Apartment Coordinator – Dan Brock
    • Summer Housing Coordinator- Brandy Steele
      • Conference Student Staff
    • Information Technology – Charlie Teater
    • Assignments Coordinator – JT Cole
      • Student Assignment Staff
    • Assignments Coordinator, Unique Populations- Verentize Beltran
    • Housing Services Coordinator – Brandon Swindon
      • Student Desk Staff
    • Student Affairs Marketing Liaison
      • Student Marketing Assistants
  • Assistant Director of Facilities – Kevin Israel
    • Custodial/Maintenance Superintendent – Mark Redmon
      • Senior Maintenance Craftsperson – Gene Conyers
      • Senior Maintenance Craftsperson – Scotty Draine
      • Senior Maintenance Craftsperson – Tobias Looser
      • Senior Maintenance Craftsperson – Kevin Rigsby
      • Senior Maintenance Craftsperson – Don Thorndyke
      • Senior Maintenance Craftsperson – Chad Smith
      • Painter – Elvis Trochez
      • Student Maintenance Staff
    • Custodial Foreperson – Maria Vasquez
    • Custodial Foreperson – Candice Green
      • Custodian – James Jourdan
      • Custodian – Tyler Bacon
      • Custodian – Dana Barthel
      • Custodian – Chris Dennis
      • Custodian – Travis Soden
      • Custodian – Stacy Shaul
      • Custodian – Ronda Kobes
      • Custodian – Dallas Selig